Meddig használható egy iskolatáska? vállaszon ellenálló poliészter anyagot és a táska minimum 3 évig
Egy minőségi hátizsák beszerzése nem elhanyagolható összeg az otthoni költségvetésében, és mindenki azt szeretné, hogy gyermek iskolatáskája a lehető leghosszabb ideig praktikus és célnak megfelelő legyen. A 100% poliészter táskaanyag, a vízálló kezelés, de a heti gondoskodás is, ami nem vesz igénybe többet 5 percnél. Segítünk, hogyan válasszon iskolatáskát és mit tegyen az élettartam hosszabbítása érdekében.
Ha összehasonlítsuk, akkor mostanában az iskolatáska külalakja és kialakítása is nagyon eltér a régi klasszikus iskolatáskáétól. Ma már inkább a hátizsákokra hasonlítanak, de az egykamrás kialakításnak köszönhetően a gyerekek gyorsan megtalálják táskájukban, amit keresnek. A modern kialakításnak nagy szerepe van abban, hogy a gyerekek még 3. osztályban is szívesen hordják őket.
A merev falú iskolatáska a legjobb választás a mogékony kisdiák számára
Amennyiben gyermeke élénk és örökmozgó válasszon számára merev falú iskolatáskát, így a kisdiák jobban átlátja egy helyen az összes iskolaszerét. Az iskolatáska 3-4 évig is kitart egy kisiskolásnak, ám azzal tisztában kell lenni a szülőnek, hogy egy merev falú iskolatáska a kisdiák számára csak első és második osztályban lesz vonzó. Később, mint érett iskolás, a csatos fedelű iskolatáskát egy menőbb hátizsákra szeretné cserélni, aminek cipzáras a fedele és sok-sok zseb díszíti.
A vízálló bevonat és 100 % poliészter garantálja a táska hosszabb élettartamát
A poliészter előnyei közé tartozik a különösen nagy kopás- és szakadásállóság, valamint a vízzel és szennyeződéssel szembeni ellenállás. A táska anyagát azokon a helyeken, ahol a hátizsák a legnagyobb igénybevételnek van kitéve (alja, hátsó rész) meg kell erősíteni. Vásárláskor ellenőrizze, hogy a táska anyaga felületkezelt legyen. A poliuretán bevonat jobb funkcionalitást biztosít, ami egyben növeli a gyártási anyag szilárdságát és tartósságát. A legnagyobb előnye azonban a megnövekedett vízállóság, a szükséges légáteresztő képesség megtartása mellett. Nem kell aggódnia amiatt, hogy egy eső után víz kerül az iskolatákába, és esetleg megkárosítja a drága iskolai felszerelést. Nagyon fontos, hogy a táska tartozékai (csatok és cipzárak) is minőségi anyagból legyenek. A csatoknak erős és tartós műanyagból, a cipzáraknak pedig fém kocsival kell készülniük.
Rendszeres karbantartással meghosszabbíthatja a táska élettartamát
Ahhoz, hogy a kis nebuló iskolatáskája legalább két évig kitartson, szükséges a rendszeres gondoskodás. Megfelelő ápolást a táska meghálálja, akár a másodszülött gyermeknek és jó szolgálatot tehet, esetleg eladhatja.
Hétzáró takarítás
Iktasson be egy rendszeres pénteki táska takarítási rutint. Tanítsa meg gyermekét, hogy amikor az iskolából hazaér, vegye ki a táskából a befejezetlen uzsonnát, és nézze át az összes zsebet zeget- zugot. A gyerkőcök nagyon leleményesek tudnak lenni... Nem szabad, hogy morzsák, porrá őrölt keksz esetleg csokoládé törmelék maradjon a táskában, de papírok és egyéb apróságok sem. Csak vegye ki az összes iskolai felszerelést, és egyszerűen ürítse ki a táskát. Ha alaposan kiráztuk a táskát utána jöhet a folttisztítás.
Megfelelő tisztítás
Amennyiben tollfolt, egyéb szennyeződés vagy kellemetlen szennyeződésszag észlelhető a hátizsákban, kérjük, végezzen teljes körű ápolást. Néhány tipp, hogyan kell ezt megcsinálnia?
- Nagyobb foltok esetén használjon textilfolteltávolítót, melyet általános drogériában tud beszerezni. Használat előtt, azonban próbálja ki a szert a táska legkevésbé szembetűnő részén, nehogy a tisztítószer túlzottan károsítsa a táska szövetét.
- Amennyiben a táskából kellemetlen szag árad, amit okozhat megromlott tízórai maradvány vagy áporodott tornaruha, készítsen langyos ecetes vizet és törölje át a hátzsák ezen részét puha ronggyal/szivaccsal. Az ecetes víz segít a szagok semlegesítésében. Amennyiben a szag továbbra is érezhető, szórjon éjszakára szódabikarbónát a hátizsák kamrájába és zsebeibe. Másnap távolítsa el és óvatosan porszívózza át a táskát.
- Az aktatáskát soha ne mossa mosógépben és ne tegye szárítógépbe. Így a csatok, cipzárak nem károsodnak. Az általános tisztításhoz elegendő langyos víz és egy kevés szappan vagy mosószer. A táska felületét törölje át szivaccsal, amely megbízhatóan eltávolítja a felületi szennyeződéseket. Hagyja a táskát szobahőmérsékleten vagy kültéren napsugaraktól védve megszáradni. Kerüljük a tűtőtesten vagy hajszárítóval történő szárítást.